ZŠ a MŠ Oskava
ZŠ a MŠOskava

"Malá škola = velká rodina"

Závěrečná slavnost k projektu Škola udržitelného života

Závěrečná slavnost k projektu Škola udržitelného života 1

Po celý školní rok probíhal ve škole projekt Škola udržitelného života, který vyvrcholil 19. června závěrečnou slavností.

Po celý školní rok probíhal ve škole projekt Škola udržitelného života, který vyvrcholil 19. června závěrečnou slavností. Nejdříve žáci 6. a 7. ročníku, kteří se projektu zúčastnili, prezentovali před rodiči, spolužáky, vedením školy i obce svou celoroční práci a hlavně její výsledky. Poté jsme pro děti i dospělé připravili malý kvíz o přírodě Oskavy a okolí a po malém občerstvení jsme pak s téměř 20 dětmi, které slavnost navštívily, zahráli hry o přírodě na osmi různých stanovištích. Stanoviště si vzali na starost žáci a i přes nepřízeň počasí a přesun her ze zahrady do školy si s hrami pěkně poradili a pro naše nejmenší návštěvníky připravili spoustu zábavy i poučení - od hodů odpadků do košů na třídění podle druhů, přes drobné vyrábění, poznávání rostlin nebo zvuků zvířat až po pohybové aktivity, např. přenášení vody v dlaních na rychlost. Děkujeme všem zúčastněným a především našim žákům za jejich pomoc a zapojení v programu. 

Výsledky projektu, kterými jsou zejména nápady a informace, co žáci o obci vyzkoumali a co by rádi zlepšili, jsme předali po domluvě také zastupitelům obce. Některé z výsledných návrhů hřiště pro starší děti a dospělé najdete mezi fotografiemi. 

Závěrečná slavnost k projektu Škola udržitelného života Typ: PDF dokument, Velikost: 75.96 kB

 

Přílohy

Závěrečná slavnost k projektu Škola udržitelného života.pdf

Závěrečná slavnost k projektu Škola udržitelného života.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 75,96 kB
Datum vložení: 1. 7. 2024 15:24
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2024 15:27
Autor: Jana Kamlerová a Helena Répalová

Základní škola

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.

Pranostika na akt. den

Prší-li v den svaté Máří Magdalény, obilí i v stodole se zazelení.

Aktuální počasí

dnes, pondělí 22. 7. 2024
slabý déšť 22 °C 16 °C
úterý 23. 7. slabý déšť 23/15 °C
středa 24. 7. slabý déšť 23/13 °C
čtvrtek 25. 7. zataženo 19/12 °C