Školné

1. Dle vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, je stanovena úplata za předškolní vzdělávání v MŠ ve výši =200,-- Kč/měsíc.

2. Úplata za příslušný kalendářní měsíc je splatná do patnáctého dne stávajícího kalendářního měsíce. Platí se převodním příkazem (č.účtu 183 046 844 / 0300) nebo inkasem, pokud zákonný zástupce dá souhlas k inkasu (viz příloha), popř. v hotovosti. Vzhledem k aktuální situaci (covid – přerušení provozu – různá výše školného) je nejvhodnějším způsobem platby inkaso (škola inkasuje měsíčně v přesné – upravené výši, nevznikají přeplatky).

3. Školné neplatí

• Zákonný zástupce dítěte, které dosáhne v daném školním roce šesti let – předškolní děti
  • Zákonný zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi – nutno doložit a podat žádost
  • Zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku na péči – nutno doložit a podat žádost
  • Rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě – nutno doložit a podat žádost
  • Fyzická osoba, která pečuje o dítě a pobírá dávky pěstounské péče – nutno doložit a podat žádost

4. Úlevy v platbě školného v období září - červen

• Pokud by dítě nenavštěvovalo MŠ alespoň polovinu měsíce, může zákonný zástupce dítěte písemně požádat ředitelku školy o snížení školného za tento měsíc na polovinu (=100,-- Kč/měsíc)
  • Pokud je provoz MŠ přerušen, je školné sníženo na poměrnou část odpovídající době provozu.

5. Školné v období letních prázdnin – červenec, srpen

• Pokud by dítě nenavštěvovalo MŠ celý měsíc, školné se neplatí, není nutno žádat.

BEZHOTOVOSTNÍ PLATBA

Bezhotovostní platbu lze uskutečnit pouze na základě svolení s inkasem, potvrzeného příslušným peněžním ústavem (služba je zpoplatněna). Pokud je svolení provedeno prostřednictvím internetového bankovnictví (zdarma), je nutné doklad o svolení vytisknout, doplnit jméno dítěte a majitele účtu, podepsat a odevzdat pí učitelce.

• Splatnost inkasní platby je vždy do 15. dne aktuálního měsíce.
  • V případě neprovedení inkasní platby strávník uhradí dlužnou částku v hotovosti.

Svolení k inkasu (170.4 kB)

Mgr. Jaromíra Lónová, ředitelka školy

V Oskavě dne 4.1.2022

Březen - za kamna vlezem.

Je-li na svatého Josefa hezky, urodí se málo obilí.

mírné sněžení 6 °C 0 °C
středa 20. 3. jasno 8/0 °C