Žáci si připomněli Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Letos, stejně jako vloni, jsme na konci ledna vzpomněli tragické události 2. světové války.

Mgr. Jaromíra LónováJiž na podzim se naše škola zapojila do projektu KROKUS, vyhlášeného Židovským muzeem v Praze, v rámci něhož žáci vysadili cibulky žlutých krokusů a společně jsme očekávali květy k výročí osvobození největšího vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Naše rostlinky však bohužel zatím nevykvetly, takže tuto událost jsme si 27.  ledna připomněli bez květinové výzdoby. Tragické osudy židovského obyvatelstva přiblížil žákům film zachycující životní příběh paní Edith Carter Knopfelmacherové a členů její rodiny. V následné besedě s lektorem pořadu panem Luďkem Štiplem z mohelnického občanského sdružení „Respekt a tolerance“ se žáci mohli dozvědět mnoho zajímavostí ze života hlavní postavy filmu a získané informace výtvarně ztvárnit formou návrhu plakátu k filmu či komiksu. V pracovních listech si skupinky žáků společnou prací ověřily získané znalosti a výsledky své práce prezentovaly publiku. Nejlepší řešitele čeká zasloužená odměna.

Mgr. Jaromíra Lónová

Datum vložení: 27. 1. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2021 19:51

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.