„Mrkev ho vcucla pod zem“

Program na podporu čtenářské gramotnosti

Ve středu 2. června se uskutečnilo na naší škole zajímavé a netradiční seznámení s knihou Petra Stančíka „Mrkev ho vcucla pod zem“. Účastnilo se ho 17 žáků třetího a čtvrtého ročníku. Tento program organizovala akreditovaná instituce MŠMT - sdružení D. V úvodu děti vyslechly krátkou ukázku. Potom si zahrály pohybovou hru „Na mrkve“. Ta byla zaměřená na rozvoj koncentrace a vyzkoušely si takový běžný trénink mrkví, které někoho vcucávají pod zem. Následovalo rozdělení do pracovních skupin. V nich měly za úkol spolupracovat a společně vymýšlet jména příšerám, pokračovat v ději i pomocí zvěda, který jednoduchými otázkami zjišťoval základní lini příběhu jiné skupiny. V závěru ztvárnily pokračování a konec pomocí živého obrazu (fotky), tedy svým postojem, gesty, mimikou. Právě tady hodně záleželo na domluvě a vzájemné spolupráci, což bylo pro některé velmi obtížné a náročné. V samotném závěru proběhlo hodnocení, jak se ve skupině pracovalo, co bylo těžké, snadné, co by šlo příště udělat jinak a proč. Lektorky si postřehy našich dětí zaznamenaly a zároveň poskytly zpětnou vazbu celého programu. No a co vy ostatní? I milovníci počítačových her – nechcete se také nechat vtáhnout třeba „pod zem“, aspoň na chvíli? Kniha aktivně rozvíjí vaši fantazii a zaujme! Je totiž trošku netradiční – má hned tři konce a za každou kapitolou hádanku, tematicky navazující na děj. Za správné vyluštění sbíráte body, které vyměníte za jeden z konců. Tak třeba pro některé čtenáře vhodný tip na nadcházející prázdniny.

Datum vložení: 10. 6. 2021 21:37
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2021 21:42
Autor: Mgr. Zdeňka Benešová

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

mírné sněžení 4 °C 0 °C
sobota 20. 4. déšť se sněhem 6/1 °C