Informace o provozu školy ve školním roce 2021-22

Vážení rodiče,
v souvislosti s nadcházejícím zahájením nového školního roku si vás dovolujeme informovat o podmínkách provozu školy vzhledem ke Covid-19.

Škola v rámci přípravy na výuku vychází z Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR, ze dne 3. 8. 2021 a Souboru opatření pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 („Manuál“), ze dne 17. 8. 2021, striktně se řídí jeho nařízeními a akceptuje vydaná doporučení. Ředitelka školy vydala opatření pro úklid všech prostor školy v rámci prevence:

- Všechny prostory školy budou denně po výuce uklízeny namokro, podlahy, umyvadla, toalety, vodovodní baterie, spínače světla, splachovadla, kliky dveří, klávesnice, myši, tlačítka dávkovačů mýdla a dezinfekce a ostatní dotykové plochy (stoly, lavice) budou dezinfikovány prostředky likvidujícími viry.

- Během hlavní a polední přestávky proběhne opakovaná dezinfekce dotykových ploch.

- Po skončení výuky budou všechny prostory školy denně dezinfikovány za použití ozonizérů.

Ve středu 1. 9. nastupují do školy všichni žáci bez omezení jejich počtu ve třídách. Od 8.00 do 9.00 hod. proběhnou třídnické hodiny. Od 9.30 hod. bude vydáván oběd ve školní jídelně.

Povinné testování žáků proběhne v následujícím režimu:

1. září. – 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. a 9. ročník

2. září – 1. ročník

6. září – všechny ročníky

9. září - všechny ročníky

K testování budou použity antigenní testy.

Povinnost testování se nevztahuje na žáky po uplynutí 14 dnů od 2. dávky očkování a 180 dnů od 1. pozitivního testu na Covid-19.

Po příchodu do třídy dohlédne pedagogický pracovník na okamžité umytí rukou teplou vodou a mýdlem a následnou dezinfekci. Tento hygienický postup bude v maximální možné míře opakován v průběhu výuky. Ve třídách bude kladen důraz na časté větrání.

Třídy se nebudou do odvolání stěhovat, výuka bude probíhat v kmenových třídách.

Nošení roušek ve škole je povinné ve všech společných prostorách, není povinné při výuce ve třídě.

Pro žáky, kteří se odmítnou podrobit testování a na které se nevztahuje žádná z výjimek, jsou povinni nosit roušku po celou dobu pobytu ve škole (včetně výuky ve třídě).

Všem žákům je doporučeno maximálně omezit kontakt se žáky ostatních tříd.

Do odvolání nebudou organizovány hromadné školní akce, zájmová činnost (kroužky) bude probíhat pouze v homogenních kolektivech.

Vstup zákonných zástupců a jiných osob do budovy školy je umožněn jen ve výjimečných případech, a to pouze s respirátorem nebo rouškou splňující kritéria MZdr.

Organizace stravy ve školní jídelně bude probíhat za přísných hygienických opatření:

- V jídelně se nebudou potkávat žáci různých tříd

- Po příchodu si všichni vydezinfikují ruce

- Žáci si nebudou sami nabírat stravu ani pití

- Bude dodržován maximální počet žáků u stolu (6) a rozestupy mezi stoly (1,5 m)

- Po odchodu každé třídy budou všechny stoly dezinfikovány

Školní družina bude probíhat v běžném režimu s důrazem na hygienu, časté větrání a maximální pobyt venku, dle personálních možností budou žáci rozděleni do více oddělení.

V případě příznaků jakéhokoliv virové onemocnění (rýma, kašel) neposílejte dítě do školy!

Žáci s příznaky virového onemocnění budou umístěni pod dohledem pedagogického pracovníka do izolační místnosti do doby jejich vyzvednutí zákonným zástupcem nebo pověřenou osobou. Izolační místnost bude následně dezinfikována. O zdravotním stavu žáka rodiče informují praktického lékaře.

V případě výskytu Covid-19 u žáka či zaměstnance se bude škola řídit pokyny Krajské hygienické stanice a Ministerstva zdravotnictví ČR.

Mgr. Jaromíra Lónová

Datum vložení: 19. 8. 2021 13:51
Datum poslední aktualizace: 19. 8. 2021 13:54
Autor: Mgr. Jaromíra Lónová

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024