Informace o provozu školy ve školním roce 2020-21

Více informací zde

Vážení rodiče,

v souvislosti s nadcházejícím zahájením nového školního roku si vás dovolujeme informovat o podmínkách provozu školy vzhledem ke Covid-19.

Škola v rámci přípravy na výuku vychází z dokumentu MŠMT a Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 17. 8. 2020 („Manuál“), striktně se řídí jeho nařízeními a akceptuje vydaná doporučení. Ředitelka školy vydala opatření pro úklid všech prostor školy v rámci prevence:

• Všechny prostory školy budou denně po výuce uklízeny namokro, podlahy, umyvadla, toalety, vodovodní baterie, spínače světla, splachovadla, kliky dveří, klávesnice, myši, tlačítka dávkovačů mýdla a dezinfekce a ostatní dotykové plochy (stoly, lavice) budou dezinfikovány prostředky likvidujícími viry.
  • Během hlavní a polední přestávky proběhne opakovaná dezinfekce dotykových ploch.

V úterý 1. 9. nastupují do školy všichni žáci bez omezení jejich počtu ve třídách. Od 8.00 do 9.00 hod. proběhnou třídnické hodiny.

Nově není povinností školy sledovat zdravotní stav žáků – při vstupu do budovy jim nebude měřena teplota a dezinfikovány ruce. Po příchodu do třídy dohlédne pedagogický pracovník na okamžité umytí rukou teplou vodou a mýdlem a následnou dezinfekci. Tento hygienický postup bude v maximální možné míře opakován v průběhu výuky. Ve třídách bude kladen důraz na časté větrání.

Třídy se nebudou do odvolání stěhovat, výuka bude probíhat v kmenových třídách.

Nošení roušek ve škole není povinné

Všem žákům je doporučeno maximálně omezit kontakt se žáky ostatních tříd.

Organizace stravy ve školní jídelně bude probíhat za přísných hygienických opatření:

• V jídelně se nebudou potkávat žáci různých tříd
  • Po příchodu si všichni vydezinfikují ruce
  • Žáci si nebudou sami nabírat stravu ani pití
  • Po odchodu každé třídy budou všechny stoly dezinfikovány

Školní družina bude probíhat v běžném režimu s důrazem na hygienu a časté větrání.

V případě příznaků jakéhokoliv virové onemocnění (rýma, kašel) neposílejte dítě do školy!

Žáci s příznaky virového onemocnění budou umístěni pod dohledem pedagogického pracovníka do izolační místnosti do doby jejich vyzvednutí zákonným zástupcem nebo pověřenou osobou. Izolační místnost bude následně dezinfikována. O zdravotním stavu žáka rodiče informují praktického lékaře.

Další možná opatření budou přijímána v návaznosti na aktuální epidemiologickou situaci v okrese (Semafor Covid-19).

V případě výskytu Covid-19 u žáka či zaměstnance se bude škola řídit pokyny Krajské hygienické stanice a Ministerstva zdravotnictví ČR.

Mgr. Jaromíra Lónová

Datum vložení: 17. 8. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2021 18:42

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
sobota 30. 3. oblačno 13/9 °C