Ve středu 30. 4. se žáci druhého stupně vydali na vzdělávací exkurzi do Ostravy. Cílem bylo nejen obohatit si znalosti z oblasti techniky a průmyslové historie, ale také zažít atmosféru jednoho z nejvýznamnějších průmyslových měst ČR.
Naše první zastávka vedla do areálu Landek Park, kde jsme navštívili expozici důlního záchranářství a kde jsme sfárali do slavného dolu Landek. Od bývalého profesionálního záchranáře jsme se dozvěděli, jak náročná a nebezpečná je jejich práce a měli jsme možnost prohlédnout si historické vybavení v hodnotě desítek milionů. Ještě působivější byla samotná prohlídka dolu, ve kterém je zobrazena celá historie důlního těžařství.
Odpoledne jsme pokračovali do Malého světa techniky U6 v areálu Dolních Vítkovic. Tato interaktivní expozice nás provedla světem vynálezů a technických objevů inspirovaných knihami Julese Verna. Žáci si zde mohli na vlastní kůži vyzkoušet různé technické principy, interaktivní exponáty a získat nové poznatky z oblasti vědy a techniky zábavnou formou. Někteří průvodci nás zde navíc přivítali typickým ostravským dialektem, což celé návštěvě dodalo osobitý a autentický nádech.
Celý den byl nabitý informacemi, zážitky a především novými poznatky, exkurze nám zejména ukázala, jak bohatá je průmyslová historie Ostravska. Také si myslíme, že jsme naplnili slova jednoho z našich průvodců: „Kdo nebyl v Ostravě na Landeku, jako by v Ostravě nebyl.“ Jsme rádi, že si to můžeme odškrtnout.
Exkurze do Ostravy – cesta do srdce hornictví a techniky.pdf Typ: PDF dokument, Velikost: 113.15 kB
Červenec - úrody blíženec.
Jaký leden do zimy, takový červenec do horka.