Nový školní rok ve školce

Skřítek Vítek

V novém školním roce jsme v naší mateřské škole přivítali dvanáct nových dětí. Občas je některému z nich smutno po mamince, sem tam i slzička ukápne.  Ale jen na chvilku. Slzičky utřeme a hned se jdeme ponořit do hraní, běháme po zahradě, kreslíme, zpíváme a posloucháme pohádky. V adaptaci nových děti nám pomáhají starší děti Včeličky. Ukazují dětem z oddělení Berušek, jak to u nás chodí. Skřítek Vítek

Během pár dní ve školce jsme stihli již spousty aktivit. Děti vytvořily skřítka Vítka, který nás provází podzimním obdobím. Ukazuje nám, jak se příroda proměňuje a pomaloučku se chystá na zimu. Učíme se znát jednotlivé přírodniny.

Děti napsaly a poslaly dopis kamarádce Rozárce a vyrobily antistresové balonky na vánoční jarmark. Společně třídily a modelovaly z plastelíny ovoce a zeleninu. Povídali jsme si také o rozmarech počasí, k čemu je prospěšné sluníčko, déšť a dokonce i vítr. Modelování

Co nás v nejbližší době čeká?

V úterý 27.9. se chystáme s dětmi a rodiči navštívit koníky na Václavově. Samozřejmě jim přineseme něco na zub, povozíme se na nich a opečeme si špekáčky.

V příštím týdnu pro děti připravujeme Bramboriádu, která bude plná soutěží, zábavy, hlavolamů a všudypřítomných brambor.

Velice se těšíme a doufáme, že nám počasí bude přát.

Datum vložení: 24. 9. 2022 12:40
Datum poslední aktualizace: 24. 9. 2022 12:54
Autor: Ivana Alexandr

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 11/1 °C