Jaro ve školce

Jaro ve školce 1

S Velikonocemi přišlo do školky jaro. Děti barvily vajíčka, vyráběly papírové slepičky a kohoutky a učily se velikonoční koledy. Díky probuzené přírodě mohly děti trávit co nejvíce času venku a společně se starat o zahradu, kde nakvétá spousta jarních květin.

30. dubna se na naší zahradě usídlily čarodějnice. Čarodějnické dopoledne nabídlo spoustu her a zábavy. Děti soukaly na niti do pusy žížaly z želé, házely po zlé čarodějnici botou, soutěžily v letu na koštěti – i paní učitelky se pěkně prolétly… Objevily se i slzičky, když se žížalu nedařilo do pusy nasoukat a velké nadšení, když byla čarodějnice trefována „ smradlavou“ botou.  Na ohništi bublal v kotlíku čarodějnický lektvar a na proutcích děti opékaly čarodějnické bonbóny. Děti se trochu bály, že čarodějnice doopravdy přiletí a lektvar vypije, ale naštěstí se neobjevila. Asi se zdržela na Petrových kamenech.

Na Den matek děti vyrobily maminkám krásná keramická srdíčka a naučily se pro maminku písničku, aby jí mohly k svátku zazpívat. Při povídání o mamince a o rodině si děti připomněly, co všechno musí maminka doma stihnout  a uvědomily si, že jí musí s tatínkem pomáhat.

Začátkem května, díky finančnímu příspevku ZŠ, školku navštívila paní Koudelková s hudební pohádkou. Děti byly do dramatizace pohádky zapojeny, a také si zahrály na netradiční nástroje. Moc je to bavilo.

Proběhly zápisy do ZŠ a MŠ. Do prvních tříd odchází 10 předškoláků a do školky nastoupí 11 malých dětí.

Závěrem bychom chtěli poděkovat panu Smrčkovi za krásné knížky o medvídku Brumíkovi, které všem dětem věnoval.

Datum vložení: 18. 6. 2022 7:55
Datum poslední aktualizace: 18. 6. 2022 7:59
Autor: Mgr. Zuzana Doubravová

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

O svaté Anselmeně semeno do země.

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. zataženo 6/-1 °C