Mléko do škol

Cílem projektu Mléko do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků.

Tento projekt je určen žákům základních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních.

o.p.s. LAKTEA - dodavatel dotovaných i nedotovaných mléčných výrobků do škol

Více informací na www.laktea.cz

Mléko a já 2018 - soutěž

Více než týden jsme se žáky 1. - 5. tř.  pracovali na projektu "Mléko a já". Nejpve si žáci odnesli domů tabulky, ve kterých doplňovali údaje o množství mléka a mléčných výrobků ve své stravě. Tabulky nemají sloužit pouze dětem a učitelkám, ale hlavně rodičům, kteří díky celotýdennímu sledování mohou zhodnotit, zda má jejich dítě dostatečné množství mléčných výrobků ve své stravě nebo zda by bylo dobré, něco v dětském jídelníčku vylepšit. Spoustu cenných rad nalezneme např. ZDE.

Celý projekt vyvrcholil ve středu 7. 11. naším "mléčným dnem". Již od rána bylo ve třídách živo a celá škola voněla chystanými dobrotami. Pro děti byla připravena celá řada aktivit, při kterých se dověděly nové informace o mléku, ale také předvedly své dovednosti a znalosti.

Z našich činností:

• poznávání mléčných výrobků a jejich složení
  • seznámení se s alternativními druhy mléka (sójové, kokosové, mandlové...)
  • výroba a ochutnávka palačinek, ovocných koktejlů, tvarohové, sýrové, lučinové pomazánky, jogurtové buchty
  • recepty
  • třídění odpadu
  • zvířata, která nám dávají mléko, jeho využití
  • výtvarné návrhy krabiček na mléko

Na přiloženém videu si můžete prohlédnout, že jsme si tuto akci opravdu skvěle užili a už teď se všichni těšíme na další.

Mgr. Zuzana Doubravová

Video z našeho projektu "Mléko a já"

Datum vložení: 5. 3. 2021 12:58
Datum poslední aktualizace: 5. 3. 2021 13:00

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Jak prvně zahřmí, fialka víc nevoní.

dnes, úterý 30. 4. 2024
jasno 21 °C 11 °C