Setkání žáků s představiteli obce

Setkání žáků s představiteli obce 1

Škola se zapojila do programu ŠUŽ - Škola pro udržitelný život. Žáci 6. a 7. ročníku představili své nápady na zlepšení života v Oskavě při setkání s panem starostou a dalšími zástupci obce. Diskutovali o realizovatelnosti nápadů a získali hlubší povědomí o fungování obce.

V minulém článku jsme Vás seznámili s tím, že se naše škola zapojila do celorepublikového programu ŠUŽ- Škola pro udržitelný život. Tento rok zkoumají žáci 6. a 7. ročníku možnosti, jak zlepšit prostředí ve své obci.

Jedním z důležitých kroků je i spolupráce s jejími zástupci. Minulý týden,12. března, nás tedy pozval pan starosta na setkání přímo do síně obecního úřadu. Žáci s paní učitelkou Kamlerovou nejprve společně prostřednictvím prezentace seznámili představitele obce s celým programem a také se svými nápady na zlepšení života obyvatel Oskavy. Popsali, jakými metodami svou obec poznávali, a pak přednesli celou řadu vizí-od zbudování hřišť, přes využití prázdných budov až po vylepšení tras pro chodce.

Při úvodním setkání byla znát u dětí určitá nervozita z veřejného vystupování. Po chvíli všakostych opadl a děti se zaujetím naslouchaly informacím od pana starosty o principech hospodaření v obci. Poté se už obě strany i s dalšími zastupiteli zapojily do živé výměny názorů. Během podnětnédiskuse byl znát velký zájem žáků o dění v jejich okolí a touha žít v krásném a bezpečném prostředí pro všechny. Společněs dospělými návrhy probírali, zjišťovali, zda by byly vůbec reálně uskutečnitelné a jaké by byly případné podmínky a úskalí pro jejich uskutečnění. Dokonce spontánně vznikaly myšlenky nové.

Díky této schůzce získali žáci hlubší povědomí o fungování obce. Nyní je čekají v rámci programu další kroky, kdy ve světle nově získaných informací upřesní a vyberou konkrétní vizi zlepšení životního prostoru ve své vsi.

Těšíme se na příští setkání, tentokrát nejen s představiteli obce, ale i se zástupci školy, rodičů a veřejnosti

Datum vložení: 29. 3. 2024 11:22
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2024 11:23
Autor: Mgr. Helena Répalová

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
oblačno 20 °C 11 °C